OK1KHL - Homepage OK1KHL - Homepage ČRK
 Dnešní datum: 28. 01. 2023  
"Holice 2022": 26.–27. 8.             
   
  Hlavní nabídka
Hlavní stránka
Fotografická galerie
Zajímavé odkazy
Ankety
Download
Zasílání novinek
Internetové fórum OK1KHL

Kontakty na OK1KHL

  Rubriky

  FotoGalerie
Holice 2005 - 6
Jirka OK1OL
zobrazení: 5714
známka: 1.00

<!-- I -->Zajímavosti

Zpět Amper 2008

Vydáno dne 16. 04. 2008 (6989 přečtení)

Hlavní budova Na letošním elektrotechnickém veletrhu AMPÉR měl ČESKÝ RADIOKLUB svůj samostatný stánek. Radioklubu OK1KHL bylo umožněno zde propagovat holické mezinárodní setkání radioamatérů. Připravili jsme proto dostatek propagačního materiálu a osobně se toho zúčastnil Sveta OK1VEY.


Již podruhé měl letos ČESKÝ RADIOKLUB svůj reprezentační stánek na mezinárodním elektrotechnickém veletrhu AMPÉR 2008. Stánek byl veletržní správou TERINVEST poskytnut recipročně za propagaci veletrhu v časopise Radioamatér a propagaci veletrhu při vysílání pod značkou OL8AMPER. V týdnu před zahájením veletrhu zajistil tajemník ČRK Josef OK1ES v hale nad stánkem natažení „nouzové“ drátové antény pro pásmo 80 m. Nouzové proto, že nebyla jiná možnost, než ji natáhnout v těsné blízkosti ocelových konstrukcí. Byl dobrý úmysl po dobu trvání veletrhu ze stánku ČRK vysílat. Bylo zažádáno o příležitostnou volací značku OL8AMPER. Béda OK1FXX navrhl a vytiskl příležitostný QSL lístek.

Ladíme

V neděli před konáním veletrhu se na stánku sešli předseda ČRK Jaromír OK1VJV, Milan OK1UDN a tajemník Josef OK1ES. Z Holic přijeli předseda klubu Jirka OK1OL a Sveta OK1VEY. Dovezli propagační tabla Holic i ČRK a tiskový propagační materiál. Veletrh tedy pro nás mohl začít.

Novinky

V úterý 1. dubna 2008 (ale pozor, to nebyl april) se na stánku ČRK v hale 5 sešli Jaromír OK1VJV, Jirka OK1AOZ, Milan OK1UDN a tajemník Josef OK1ES. Později je doplnil Sveta OK1VEY. Zájem o stánek ČRK byl překvapivý. Nejen že mezi návštěvníky, ale i mezi vystavovateli bylo hodně radioamatérů. Přicházeli ale i ne-amatéři a byly jim snad zodpovězeny všechny otázky. Informačních tiskovin bylo na stánku dostatek. Byla tu k dostání starší čísla Radioamatéra i další informační materiál o ČRK i holickém setkání. Tajemník přijal přímo na stánku několik přihlášek nových členů. Chvílemi byl u stánku docela pěkný „pil-upe“.

Zastoupení ČRK

Beznadějně však vypadaly pokusy navázat nějaké spojení na klubové FT 1000. Při tom obrovském radiovém smogu, jaký na výstavišti byl a ještě s tou nouzovou anténou tomu zpočátku nikdo nevěřil. A přesto se to Josefovi povedlo. Kolem 16 hodiny se podařilo první spojení s ukrajinskou stanicí UR7HBO. V úterý to pak byly ještě 3 stanice. A na další spojení došlo až po „uzavírací hodině“. Celkem bylo se značkou OL8AMPER navázáno 390 spojení. Nejvzdálenější místo, kam doletěla informace o tom, že se vysílá při příležitosti veletrhu, bylo při spojení se stanicí W3RJ z Pensylvánie. Také nejkratší spojení stojí za zmínku, bylo to se stanicí OK1DKP ze sousedního letňanského letiště na dvoumetrovém pásmu.

Zastoupení ČRK - 2

Rušno u stánku bylo po všechny čtyři dny. Milana OK1UDN od středy nahradil Miloš OK1MP. V pátek odpoledne, když veletrh končil, z propagačního materiálu nebylo skoro co balit. A to se nedá říct, že by takových návštěvníků, kteří by si ze stánku brali časopisy a další propagační materiál jen tak, do sbírky, bylo hodně.

Zastoupení ČRK - 3

Informátoři ze stánku ČRK považují tuto akci za velmi zdařilou a za dobrou propagaci ČRK na veřejnosti. Pokud se povede ji příští rok zopakovat, bude to rozhodně vhodné. Bude co vylepšovat, hlavně kolem propagačního vysílání stanice - příští rok už OL9AMPER.


Sveta OK1VEY

Projekce
Celý článek |     
 

Zpět (klikni)

  Počasí Holice

  Webkamera

Holice - Kamenec - JO80AC

  Sponzoring
Finanční podpora
Město Holice

Pardubický kraj


Materiální podpora

Materiální podpora

Materiální podpora


  test antispamu
email: moc.lhk1ko@akcitsap
email: past@ok1khl.com

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.