OK1KHL - Homepage OK1KHL - Homepage ČRK
 Dnešní datum: 29. 06. 2022  
"Holice 2022": 26.–27. 8.             
   
  Hlavní nabídka
Hlavní stránka
Fotografická galerie
Zajímavé odkazy
Ankety
Download
Zasílání novinek
Internetové fórum OK1KHL

Kontakty na OK1KHL

  Rubriky

  FotoGalerie
Holice 2014 - 11
prodejní hala
zobrazení: 2731
známka: 3.00

Fridrichshafen

Zpět Friedrichshafen 2006

Vydáno dne 05. 07. 2006 (7667 přečtení)

titulek Radioklub OK1KHL byl letos Radou ČRK opět požádán o technické zajištění reprezentace ČRK na 51. mezinárodním setkání radioamatérů ve Friedrichshafenu ve dnech 23. – 25. června 2006. Postřehy a zajímavosti si přečtěte v následujícím článku .


Pro přepravu osob a zařízení bylo provedeno výběrové řízení mezi dopravci ve východočeském regionu. Za optimální byla vybrána firma Hnát z Radiměře, která kromě mikrobusu pro 13 osob nabídla i nákladní vlek. Celá příprava probíhala vcelku úspěšně. S předstihem několika dnů dopravce přistavil do Holic nákladní vlek, který byl v klidu naložen vším potřebným pro postavení stánku i pro vybudování základny v kempu.

cesta1
cesta2

V delegaci na setkání byli za ČRK Jiří Němec OK1AOZ, Milan Mazanec OK1UND, Ivan Pazderský OK1PI a Ondra Koloničný OK1CDJ. Za radioklub Holice pak Sveta Majce OK1VEY, Ivan Kohout OK1MOW, Karel Košťál OK1SQK, Václav Busta OK1MWA, Vláďa Půža OK1VLA a Laďa Oslejšek OK4AA. Na místě se k delegaci ČRK připojil Miloš Prostecký OK1MP.

Den před odjezdem přišla od dopravce zpráva, že jejich mikrobus má závadu, kterou se do odjezdu nepodaří odstranit a že je dojednaná náhradní přeprava jiným přepravcem. Odjezd byl domluven na středu 21. června na 6 hodin z Holic.

Do Holic ještě před 6. hodinou přijel Ivan PI s Ondrou CDJ a za chvíli náhradní mikrobus s Laďou AA. Jaké však bylo naše překvapení, když řidič odmítl vlek do Německa táhnout pro velmi uvolněný závěs, který byl opravdu nebezpečný. Jedinou záchranou byl Standa OK1SVF, kterého jsme na štěstí zastihli ještě doma. Standa obětavě odmontoval od svého staršího vleku závěs a za spolupráce řidiče a dalších členů posádky ho na naloženém vleku vyměnil. S 1 a ½ hodinovým zpožděním jsme tedy vyjeli směr na Hradec Králové, kde přisedli Ivan MOW, Václav MWA a Vláďa VLA. V Praze jsme pak naložili balíky QSL lístků, propagaci ČRK a zbývající členy posádky.

Cesta probíhala bez problémů a do Friedrichshafenu jsme dojeli kolem 7. hodiny večerní. V kempu se rozbalila stanová základna, kde pak přespávali MOW, MWA, VLA i AA. Také se tam připravovala denně strava pro celou výpravu pod vedením šéfkuchaře Vládi VLA. Zbývajících 6 členů posádky s řidičem pak vyhledali vesnici Lipbach, vzdálenou 15 km od FHN, kde po celou dobu pobytu přespávali.

kemp1
kemp3
kemp2
kemp5

Především díky Ivanovi OK1MOW se ze základny v kempu také vysílalo na KV. Bylo uskutečněno několik desítek spojení na různých pásmech nejen s OK stanicemi. Mimo jiné i s příležitostným vysíláním OK1KHL na Dnech Holic před kulturním domem.

kemp4
ok1mow

Ve čtvrtek dopoledne se velmi rychle vybudoval stánek ve výstavní hale a po obědě jsme uskutečnili plánovaný výlet do Kostnice. To odpoledne se hrál osudový zápas na mistrovství světa ve fotbale mezi Českem a Itálií. Do místní arény se k velkému promítacímu plátnu stahovali především příznivci Italů. Jaký byl v aréně průběh nevíme, avšak první akustické náznaky ukazovaly, že tam bude rušno. Před arénou bylo několik aut policistů a sanitky. My jsme se dle plánu vraceli zase trajektem do FHN do kempu na večeři.

stanek_OK_1
stanek_OK_2
fhn1
fhn3

Vlastní setkání začalo otevřením výstaviště pro diváky v 9 hodin. Od 10 hodin pak bylo slavnostními projevy v atriu mezi pavilony zahájeno. O stánek ČRK byl obvyklý zájem a zdálo se nám, že v pátek bylo návštěvníků více, jak vloni. Odpovídali jsme na dotazy jednak kolem aktivit ČRK i kolem holického setkání. Mimo jiné jsme se dozvěděli, že na našem setkání udělá přednášku a besedu o expedici na Petra 1. její člen Gerard Jacot F2JD. Dojednaly se oficielní delegace z 9A, SP i OM. O návštěvu Holic uvažuje také významný výrobce telegrafních pastiček pan Begali z Itálie. Karel hovořil s dvoučlennou delegací z Běloruska a pozval je rovněž do Holic. Bylo mu přislíbeno, že naše pozvání bude projednáno, ale měl pocit, že není příliš naděje na jejich účast zejména z důvodu nedostatku financí. V této souvislosti byl upozorněn i na jejich problémy s odesíláním QSL lístků, za což musí nově platit i vysoké clo (!) což jim činí nemalé problémy. Karel uskutečnil obdobnou návštěvu i ve stánku delegace z Bulharska, kterou tradičně vedla známá rychlotelegrafistka Zdravka, LZ1ZQ. Zdravka by do Holic samozřejmě přijela velmi ráda, ale finanční situace jejich klubu to naprosto vylučuje. Do Fridrichshafenu cestovali, z důvodu redukce cestovních nákladů, velmi komplikovaně autobusy. Myslí si ale, že do ČR by přijela pokud by se tam konala soutěž v rychlotelegrafii. Náš stánek sousedil se stánkem Čínské lidové republiky, který byl obležen zájemci o informace o rádioamatéření v této veliké, ale pro nás stále exotické zemi. Karel, OK1SQK jej neopomenul navštívit a zjistil, že: Delegaci ČLR ve FHN vedl Ma Huimin, BG1RAR, náměstek generálního sekretáře Čínské asociace rádiových sportů. Byl samozřejmě pozván na druhé největší evropské setkání rádioamatérů do Holic, byly mu předány informační materiály o ČR, ČRK i Holicích a Ivanem OK1MOW bylo provedeno jejich společné vyfotografování s rozměrově největším členem delegace z ČR Karlem, SQK. Karel totiž při své soukromé návštěvě této velké země zjistil, že subtilní Číňané se hrozně rádi fotografují s „velkými“ lidmi ze západu a mnohokrát jej z tohoto důvodu zastavovali i na ulici. Karel osobně si ale myslí, že jim spíš připomíná jejich oblíbenou postavu šťastného Budhy. Zda je letos uvítáme v Holicích se mu však přes toto všechno nepodařilo zjistit a pro začátek se naučil čínsky alespoň poděkovat. Řekne se to „tsien-tsien“, ale jeho výslovnost byla čínskou stranou vícekrát opravena. Výuka základů češtiny byla z nedostatku času odložena na jinou vhodnou příležitost.

qsl_wall
sqk_by
sqk_lz

Oficiálního jednání EUROCOMu o problémech používání PLC technologií ze zůčastnil Karel OK1SQK. O projednávaných skutečnostech připraví samostatnou zprávu.

V pátek večer po uzavření výstaviště a večeři v kempu jsme si jeli prohlédnout večerní Friedrichshafen. Rok od roku se něco mění k lepšímu a je to opravdu krásné město. Každý večer jsme ale absolvovali onu 15 km cestu na ubytování.

V neděli se brány veletržního výstaviště uzavřely již v 15 hodin. Během 20 minut byl stánek sbalen a naložen ve vleku. Ještě bylo potřeba se posilnit na cestu a sbalit „základnu“ v kempu. A tak jsme mohli odpoledne po 16. hodině vyjet zpět k domovu. Použili jsme osvědčenou trasu kolem Norimberku a na hranicích jsme byli ještě před půlnocí. Pak už nezbylo, než postupně zase vyložit jednotlivé členy posádky a v Holicích nakonec kolem 4. hodiny ranní odpojit vlek.

Domnívám se, že všichni členové delegace dle svých možností maximálně přispěli k úspěchu reprezentace ČRK a holického radioklubu. Rovněž šofér František byl vynikajícím členem do party. Patří mu za to poděkování.

Text: Sveta OK1VEY
Foto: Ivan OK1MOWCelý článek |     
 

Zpět (klikni)

  Počasí Holice

  Webkamera

Holice - Kamenec - JO80AC

  Sponzoring
Finanční podpora
Město Holice

Pardubický kraj


Materiální podpora

Materiální podpora

Materiální podpora


  test antispamu
email: moc.lhk1ko@akcitsap
email: past@ok1khl.com

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.