OK1KHL - Homepage OK1KHL - Homepage ČRK
 Dnešní datum: 30. 06. 2022  
"Holice 2022": 26.–27. 8.             
   
  Hlavní nabídka
Hlavní stránka
Fotografická galerie
Zajímavé odkazy
Ankety
Download
Zasílání novinek
Internetové fórum OK1KHL

Kontakty na OK1KHL

  Rubriky

  FotoGalerie
Holice 2005 - 115
nabídka prodejce v hale
zobrazení: 5065
známka: 0

Fridrichshafen

Zpět 59. DARC Bodenseetreffen – radioamatérské setkání u Bodamského jezera.

Vydáno dne 16. 07. 2008 (6005 přečtení)

Friedrichshafen 2008 - HAM FEST Ve dnech 27. - 29. června 2008 se konalo v Německu ve Friedrichshafenu již 59. mezinárodní setkání radioamatérů u Bodamského jezera. Tato setkání mívají tradiční návštěvnost coby největší v Evropě. Letos však počet návštěvníků klesl opět asi o tisícovku na 17 100.


Tradičně se na tomto setkání prezentuje svým stánkem Český radioklub. Jeho realizaci a a dopravu vybavení a osob zajišťuje pravidelně radioklub OK1KHL Holice, jehož členové se postarali také o týlové zabezpečení. Netradičně letos přepravu uskutečnila pražská firma KotAut klimatizovaným mikrobusem Renault. Její majitel a řidič zároveň Jindřich Kotyšan nám nabídl seriozní podmínky a zvláště milá byla nabídka jeho přítelkyně, že se nám postará o stravování. Jak přeprava, tak kuchyň paní Jarmily byly velmi dobré a opravdu si zaslouží pochvalu a poděkování.

Friedrichshafen 2008 - 3

Letos se v roli informátorů střídali Jirka OK1AOZ, Standa OK1AGE, Milan OK1UDN, Josef OK1ES a Sveta OK1VEY. Z rady Českého radioklubu se setkání zúčastnili také Jaromír OK1VJV, předseda a Miloš OK1MP IARU Liaison. Již po několik let je zajímavá skutečnost, že úbytek prodejců je nahrazován větším počtem stolů na bleším trhu. Letos byl bleší trh ve třech halách. Stánek Českého radioklubu se těšil značnému zájmu návštěvníků setkání. Otázky se týkaly členství v ČRK, informací o OK závodech čí převaděčích. Značný zájem byl i o informace kolem setkání v Holicích. Spoustu návštěvníků říkalo, že se už do Holic těší.

K1ZZ Dave Summer a OK1VEY
Friedrichshafen 2008 - 2

Při této příležitosti se také podařilo definitivně dojednat prezentaci zahraničních expedic na letošním setkání v Holicích. První z nich bude o expedici do Palestiny v prosinci 2007 v podáni Števa OM3JW. Druhá bude o expedici Ducie Island v únoru letošního roku v podání Dietmara DL3DXX.

Friedrichshafen 2008 - 4

V sobotu večer byla na v výstavišti hudební show HAM NAIGT. Nebyl ale o ní příliš velký zájem. Amatéři jednotlivých zemí dali většinou přednost posezení kolem stanů v kempu. Naše delegace byla pozvána do tábora S5, kde jsme se kromě dobrého guláše a vína setkali se spoustou zajímavých radioamatérských osobností, jako například s K1ZZ, což je Dave Sumner, sekretář IARU (celosvětově) a též sekretář ARRL. Za posledních 12 let to bylo poprvé, co ve Friedrichshafenu v průběhu setkání nespadla ani kapka vody. Přítomní účastníci loňského zájezdu na loňskou vodu vzpomínali.

Sveta Majce OK1VEY

Friedrichshafen 2008 - 1Celý článek |     
 

Zpět (klikni)

  Počasí Holice

  Webkamera

Holice - Kamenec - JO80AC

  Sponzoring
Finanční podpora
Město Holice

Pardubický kraj


Materiální podpora

Materiální podpora

Materiální podpora


  test antispamu
email: moc.lhk1ko@akcitsap
email: past@ok1khl.com

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.