OK1KHL - Homepage OK1KHL - Homepage ČRK
 Dnešní datum: 30. 06. 2022  
"Holice 2022": 26.–27. 8.             
   
  Hlavní nabídka
Hlavní stránka
Fotografická galerie
Zajímavé odkazy
Ankety
Download
Zasílání novinek
Internetové fórum OK1KHL

Kontakty na OK1KHL

  Rubriky

  FotoGalerie
Holice 2005 - 8
Občerstvení
zobrazení: 4560
známka: 0

Tatry

Zpět Setkání Tatry 2006

Vydáno dne 27. 11. 2006 (6572 přečtení)

Tatry 2006
Každoročně koncem listopadu se koná v Tatrách slovenské setkání radioamatérů s mezinárodní účastí. Letos se toto již 32. setkání konalo ve dnech 17. – 19. 11. 2006 opět v hotelovém komplexu Hutník v Tatranských Matliároch.


Tatranské setkání je takové komorní, dosti odlišné od ostatních radioamatérských setkání. Velká většina účastníků totiž na místo setkání přijede v pátek během dne, ubytuje se v hotelu a v neděli po snídani hotel opustí. Součástí prezentačního poplatku je kromě dvou noclehů též stravování od páteční večeře do nedělní snídaně.

Tohoto setkání se z Radioklubu OK1KHL v Holicích zúčastnila početná skupina jeho členů a příznivců. Jako první do Tater dorazil Mírek OK1NMP s XYL Janou a synem Adamem, který se rozhodl využít této příležitosti a strávil v Tatrách s rodinou týden dovolené. A ve středu před setkáním dorazili do Tatranských Matliárů předseda klubu Jirka OK1OL a XYL Světlana, Standa OK1SVF a Alena OK1SVH, Sveta OK1VEY a XYL Míla, Mirka 42 a Emilka a také boskovický Laďa OK4AA s YL Petrou. Holická skupina jela v mikrobusu, který řídil Jirka OK1OL. Pro jeho pracovní zaneprázdnění jsme z Holic vyjeli ve středu 15. 11. až o ½ 5. Pravidelná zastávka v polovině cesty na občerstvení – jindy na oběd, tentokrát na večeři – byla v restauraci Kuželna v Rožnově pod Radhoštěm. Do Tatranských Matliárů jsme s nutnými přestávkami dojeli těsně po půlnoci.

Ve čtvrtek dopoledne jsme uskutečnili plánovaný výlet pod Tatranskými velikány. Autem jsme dojeli do Tatranské Lomnice a odtamtud Tatranskou elektrickou železnicí nejdříve do Starého Smokovce a po přestupu na Štrbské pleso. Tam si jednotliví členové podle svých fyzických možností udělali delší či kratší pěší vycházku. Dlužno poznamenat, že počasí bylo přímo ideální, slunečné. Před časem na Štrbském plese již napadlo značné množství sněhu, o čemž svědčili poměrně vysoké mantinely podél cest. Jedna skupina si vyšlápla až ke skokanským můstkům, kde jim byl umožněn výstup až na vrchní plošinu, odkud měli krásný rozhled po okolí.

Cestou z vlaku jsme si opět připomínali děsivou vichřici, která se touto oblastí pod Tatrami prohnala před dvěma lety. Někteří z nás onoho osudného 19. listopadu právě byli na setkání v Tatranských Matliároch. Tehdy jsme si ani neuvědomili, jak velký kus podtatranských lesů byl zasažen. Zajímavé je, že uprostřed polomového pole vždy trčí jako párátka, či varovné prsty jednotlivé kmeny modřínů. Zřejmě mají jednak větší kořenový bal a také mají asi houževnatější dřevo, že je vichřice neskolila. Na některých místech je vidět, že pod velkými stromy rostly i malé několikaleté smrčky, které budou tvořit základ budoucí vegetace. Po návratu na hotel se všichni pustili do přípravy reprezentační klubovny Českého radioklubu a Radioklubu OK1KHL Holice. Pro tento účel nám byla poskytnuta klubovna v suterénu pod jídelnou objektu Hutník 1 u spojovací chodby do tělocvičny a objektu Hutník 2. Holický radioklub především zde zval na setkání v srpnu 2007. Mirka 42 zde prezentovala Výzvu na kanále. ČRK zase propagoval své aktivity. Připravil se tištěný propagační materiál, promítání dokumentárních fotografií na videu i občerstvení pro hosty.

V pátek dopoledne jsme si ještě udělali individuelní vycházky po okolí, většinou do Tatranské Lomnice. Snad každý z členů naší skupiny si ochutnal tradiční slovenské bryndzové halušky. Také jsme konstatovali, že cesta přes bývalá les od hotelu Hutník k hotelu Praha v Tatranské Lomnice, byla již obnovena. Tato cesta byla po vichřici a následném odklízení polomů úplně zničená. Vloni jsme se po ní pokoušeli projít do Tatranské Lomnice, ale byl to několikahodinový boj s přelézáním a podlézáním polomů. Letos jsou na cestě obnoveny mostky včetně dalších opěrných hrází.

Vlastní setkání začalo v pátek odpoledne bleším trhem, které se každoročně koná ve velké tělocvičně mezi oběma objekty hotelu Hutník. Bleší trh byl letos poměrně dost obsazen a trval až od pozdních večerních hodin. Své místo zde měl i člen holické skupiny Laďa OK4AA. Již od oběda se naše reprezentační klubovna plnila hosty a měli jsme na co odpovídat. Vezli jsme sebou také vysílací zařízení na KV, které bylo po celou dobu setkání v provozu v naší klubovně.

Sobotní program začal v 9 hodin oficielním zahájením setkání. Přítomné hosty přivítal bývalý dlouholetý prezident SZR Ing. Tono Mráz OM3LU. Jako každoročně, letos však už nový prezident slovenských radioamatérů Roman Kudláč OM3AI seznámil přítomné s děním v radioamatérských aktivitách na Slovensku za uplynulý rok. Krátce setkání pozdravili za Slovenský telekomunikační úřad Ing. Kováčová, místopředseda Českého radioklubu Ing. Jiří Němec OK1AOZ, předseda chorvatských radioamatérů Petar Miličič 9A6A, tajemník maďarských radioamatérů Dallos László HA7PL a za rakouské radioamatéry Franz Sobotka OE1EOA, šéf firmy Point electronic Vídeň. Po předání diplomů a pohárů za všechny slovenské závody a soutěže pak v diskusi vystoupil Jaro Kubíček OM1II o slovenské radioamatérské tísňové síti.

Po slavnostním zahájení se u kulatého stolu sešli pozvaní členové jednotlivých národních delegací. Za ČRK byli přítomni Jirka OK1AOZ a Sveta OK1VEY, za HRS Petar 9A6A, za MRASZ László HA7PL, za ÖVSV Franz OE1EOA a za hostitele Tono OM3LU, Roman OM3AI a Štefan OM3JW. Vyměnili si názory na odlišnost povolovacích předpisů v jednotlivých zemích, především pokud se týká mezinárodně platných tříd CEPT – A a národních tříd (v ČR Novic – N). V tomto se názory jednotlivých národních radioamatérských organizací rozcházejí, právě tak jako na zkoušky z telegrafie. Petar 9A6A informoval o tom, že se HRS uchází o organizování mistrovství světa v ARG pro rok 2010.

Program pokračoval po obědě přednáškami o anténách a optickém radioamatérském spojení, dále o QRP TRXu a následné výstavě QRP přístrojů s diskusí. Odpoledne bylo na programu ještě forum VKV, KV, a DX. Sobotní program po večeři zakončil HAMFEST s diskotékou, tancem a jako pravidelně i bohatou tombolou. Jako každoročně, až na jedinou výjimku, členové holické skupiny se svými losy neuspěli. Ale na parketu se neztratili.

V neděli ráno jsme posilněni vydatnou snídaní vyklidili české prezentační středisko, všechna zavazadla i věci, které se Laďovi nepodařilo prodat, byly naloženy do aut a odjelo se směrem k domovu. Tradiční zastávka byla v Rožnově pod Radhoštěm, kde se pravidelně zastavujeme na oběd při cestě z Tater. Kolem 6. hodiny večerní skupina dorazila do Holic. Všichni holičtí účastníci setkání v Tatrách byli velice s touto akcí spokojeni.

Sveta OK1VEY


 
3
5
2
Podhůří Tater po vichřici v r. 2004 Hotel Hutník pod Lomnickým štítem Jen modříny přežily tu katastrofu
 
8
a
9
Předseda ZSR zahajuje setkání Setkání pozdravil za ČRK Jirka OK1AOZ OK1VEY, 9A6A, OK1AOZ v klubovně ČRK
 
b
7
4
Reprezentace u kulatého stolu Zájem o prezentaci ČRK a OK1KHL OK1NMP u klubové stanice
 
c
e
f
Při HAMFESTU se nejen besedovalo... ... ale také tancovalo. Oběd při zpáteční cestě (v Rožnově)
 Celý článek |     
 

Zpět (klikni)

  Počasí Holice

  Webkamera

Holice - Kamenec - JO80AC

  Sponzoring
Finanční podpora
Město Holice

Pardubický kraj


Materiální podpora

Materiální podpora

Materiální podpora


  test antispamu
email: moc.lhk1ko@akcitsap
email: past@ok1khl.com

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.