OK1KHL - Homepage OK1KHL - Homepage ČRK
 Dnešní datum: 30. 06. 2022  
"Holice 2022": 26.–27. 8.             
   
  Hlavní nabídka
Hlavní stránka
Fotografická galerie
Zajímavé odkazy
Ankety
Download
Zasílání novinek
Internetové fórum OK1KHL

Kontakty na OK1KHL

  Rubriky

  FotoGalerie
Radioklub 2013 - 21
instalace 3el.40m
zobrazení: 2252
známka: 0

Zagreb

Zpět Zagreb Radio Fest 2007 – Záhřeb, Chorvatsko

Vydáno dne 03. 11. 2007 (7094 přečtení)

Ve dnech 7. - 9. září 2007 se zúčastnila delegace českých radioamatérů setkání „Zagreb Radio Fest 2007“ v Zagrebu. Delegaci vyslanou Radioklubem OK1KHL Holice tvořili Sveta Majce, OK1VEY, Václav Busta, OK1MWA a Miroslav Gola, OK2UGS.


Ve čtvrtek večer Sveta OK1VEY s Mirkem OK2UGS pečlivě připravili vše potřebné na cestu. Letos jsme zvolili skromnější a méně okázalou výbavu reklamními panely a dalšími propagačními materiály. Odjezd byl stanoven na pátek na 7. hodinu ranní. Pro akci propůjčil svůj vůz a celou trasu tam i zpět bezpečně řídil Vašek OK1MWA. Cestovali jsme do Zagrebu tentokrát opět přes OE a S5 za nevlídného a pro tuto dobu nečekaně velmi chladného a deštivého počasí, kdy teploty dosahovaly přes den 9 °C.

K večeru, před sedmnáctou hodinou jsme projeli rušnými ulicemi velkoměsta Zagreb a zastavili v cíli cesty , ve známém vše-sportovním areálu Jarun, kde nás přivítali ředitel setkání Boris Vrbanovič 9A2JY, společně s tajemníkem ZARSu Koruno Horvatičem 9A4KH.

V areálu setkání již bylo vše připraveno, probíhaly jen poslední úpravy uvnitř obřího stanu, s profesionální výbavou, jehož půdorys byl oproti minulému roku rozšířen o polovinu a kde byly ve stáncích veletržního typu umístěny prezentace jednotlivých radioklubů a firem prodávajících zařízení pro radioamatéry. Mimo české reprezentace tam byly stánky radioamatérských svazů ze Slovinska, Bosny a Hercegoviny, Herceg-Mostaru a pořádající organizace ZARS.

V přilehlém okolí se také připravovalo vše nezbytné pro zdárný průběh tradiční radioamatérské burzy. Naší delegaci byl přidělen stánek uvnitř stanu, který jsme vyzdobili českou vlajkou, insigniemi Českého radioklubu a Setkání radioamatérů v Holicích, dále panely s fotografiemi, propagujícími aktivity českých radioamatérů a také pozvání na tradiční holické setkání radioamatérů v roce 2008.

Mirek OK2UGS předváděl na dalším panelu svůj přijímač pro začínající radioamatéry, pracující v rozsahu 137 – 146MHz, vhodný pro monitorování převáděčového provozu v pásmu 2m nebo pro příjem snímků z meteorologických satelitů NOAA. Hosté našeho stánku si jej mohli prohlédnout i vyzkoušet a Mirkovi OK2UGS pokládat odborné dotazy. V dostatečném množství jsme disponovali i propagačními materiály, které informovaly účastníky setkání o krásách České republiky a zvoucí je na turistickou návštěvu.

Po dokončení všech příprav na hlavní den setkání jsme společně s chorvatskými radioamatéry povečeřeli a rozloučili se v pozdních večerních hodinách a odjeli na ubytování do motelu Plitvice.

Hlavním dnem setkání „Zagreb Radio Fest 2007“ byla sobota. Počasí nás překvapilo svou náhlou změnou k lepšímu a pro tento den jsme mohli odložit zimní kabáty a teplé košile. Už od brzkých ranních hodin přijížděli do areálu radioamatéři ze širokého okolí i z blízkého zahraničí, kteří si přinášeli své obchodní komodity a zaplňovali prostor určený pro „Ham Flea Market“ Ve výstavním stanu byly mezi prodejci připraveny asi 4 firmy z Chorvatska, tradičně se setkání zúčastnila firma Kenwood i obchodní firma Point elektronic Wien - Franc Sobotka OE1AOA a Eva Sulírová OM8AES, které známé ze setkání v Holicích.

Okolo deváté už všude panoval čilý ruch a probíhaly poslední přípravy na slavnostní . zahájení, kterému předcházel malý koncert folklorního souboru.

Oficielní část setkání zahájil Zdenko Blažičevič 9A2HI předseda ZARS a spolu s Borisem Vrbanovičem 9A2JY. Petar Miličevič 9A6A předseda HRS přivítal domácí i zahraniční hosty.

Po oficiálním zahájení následovala nepřetržitá řada setkání a rozhovorů přátel z radioamatérských pásem, předvádění radioamatérských zařízení ve stanu i v prostorách okolo něj. Náš stánek navštívili milí hosté jak přímo ze Zágrebu, tak i z dalších míst nejen v Chorvatsku, jako např. Srečko 9A ze Zadaru nebo Zvonko 9A z Daruvaru.

Přišel i známý konstruktér Mladen Petrovič 9A4ZZ od něhož jsme přijali pozvání na nedělní praktické předvádění antén na jeho přechodném QTH na jeho chatě. Článek

Přiblížil se závěr setkání „Zagreb Radio Fest 2007“ a po18. hodině se výstaviště postupně uprazdňovalo, stánky se začaly balit. Večer pak byl ZRF ukončen HAM FESTem, kdy se pozvaní hosté i pořadatelé sešli v Domu Tehniki na Jarunu a bavili se při lidové muzice, která jak v průběhu dne i večer dokázala navodit skvělou atmosféru a odpoutat na chvíli pozornost přítomných radioamatérů od odborných diskuzí. Mnozí z hostů Hamfestu se předvedli jako skvělí zpěváci a svými výkony překvapili přítomné. Hostitelé nabízeli tradičně vynikající chorvatské speciality, jako sušenou šunku-pršut, domácí sýry, rožněné prase, skvělé víno a domácí rakiji. My jsme přispěli malým dárkem – skvělým českým pivem, které zaznamenalo velký úspěch a společně jsme konstatovali že Chorvati vyrábějí vynikající vína ale pivo umíme lépe my. V pozdních večerního hodinách jsme se přemístili do Motelu Plitvice, kde jsme byli ubytování po dobu celého pobytu.

V neděli ráno jsem se opět vrátili do sluncem zalitého sportovního areálu JARUN, kde ten víkend právě probíhalo Světové mistrovství veslařů, seniorů, v kategoriích od 27 let do nejvyššího věku. Bylo fascinující sledovat závody posádek štíhlých veslic na klidné vodě jarunského závodiště. Sportovní areál JARUN byl postaven na místě vytěžených písniků pro univerziádu v roce 1987 a nyní je velmi aktivně využíván nejen veslaři ale hlavně příznivci jachtingu ve všech možných kategoriích. Z blízka jsme měli příležitost pozorovat přípravu těch nejmenších čtrnáctiletých jachtařů v kategorii FINN.

V dopoledních hodinách jsme se znova setkali se sympatickým ředitelem setkání Borisem Vrbanovičem 9A2JY a jeho spolupracovníky. Dohodli jsme návštěvu v příštím roce jak oficielní delegace HRS (Hrvtaski Radioamaterski Savez), kterou nám potvrdil její předseda Petar 9A6A i oficiální delegace ZRS (Zveza Radioamaterjev Slovenije), kterou se zájmem potvrdil její předseda Dragan S53P.

Nedělní odpoledne a večer jsme strávili v příjemném prostředí na chatě a přechodném QTH Mladena Petroviče 9A4ZZ. Pozdě večer jsme se přemístili do motelu Plitvice, kde jsme strávili poslední noc v Zagrebu. V pondělí ráno jsme se vydali zpět na cestu do Česka. Zpáteční cesta byla klidná díky řidičskému mistrovství Vaška OK1MWA a také slunečnému počasí, které nám tak moc nepřálo na cestě tam.

Mirek OK2UGS

 Celý článek |     
 

Zpět (klikni)

  Počasí Holice

  Webkamera

Holice - Kamenec - JO80AC

  Sponzoring
Finanční podpora
Město Holice

Pardubický kraj


Materiální podpora

Materiální podpora

Materiální podpora


  test antispamu
email: moc.lhk1ko@akcitsap
email: past@ok1khl.com

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.