OK1KHL - Homepage OK1KHL - Homepage ČRK
 Dnešní datum: 29. 06. 2022  
"Holice 2022": 26.–27. 8.             
   
  Hlavní nabídka
Hlavní stránka
Fotografická galerie
Zajímavé odkazy
Ankety
Download
Zasílání novinek
Internetové fórum OK1KHL

Kontakty na OK1KHL

  Rubriky

  FotoGalerie
Holice 2016
radioamatérský bleší trh
zobrazení: 3018
známka: 0

<!-- C -->Mezinárodní setkání

Zpět Záhřeb 2008

Vydáno dne 14. 12. 2008 (5400 přečtení)

Zagreb Radio Fest 2008


Mezinárodní setkání radioamatérů – Zagreb Radio Fest 2008

  Toto setkání bylo poněkud odlišné od minulých. Především to bylo setkání desáté - jubilejní. Konalo se jako všechna předchozí setkání ve sportovním areálu Jarun ve dnech 12. a 13. září 2008. Český radioklub tam měl původně reprezentovat Karel Košťál OK1SQK, který však nedostal od zaměstnavatele volno a tak požádal mne, abych tam ČRK zastupoval. Jeli jsem tedy v sestavě Sveta Majce OK1VEY, Václav Busta OK1MWA, Mirek Gola OK2UGA a člen ředitelství holického setkání Petr Voženílek.

  Páteční odpoledne bylo věnováno přípravě stánku. Český radioklub reprezentovala tabla, která jsme tam v Záhřebu vystavovali již po páté. Žádná sláva ! Dále jsme ve stánku propagovali především holické setkání. Stánky byly ve zvláštní, jen pro tuto akci postavené stanové hale před domem technických sportů v areálu Jarun. Samostatný stan byl postaven pro sobotní ranní zahájení setkání a pro přednášky, samostatný stan byl pro ředitelství a VIP a další stan jako jídelna pro posezení.

  Díky velkému – čí spíše obrovskému – přispění města a ještě malému přispění asi šesti vystavujících firem se vůbec nevybíral jakýkoliv vstupní poplatek. To ale znemožnilo zjistit přesný počet návštěvníků. Bylo jich nesrovnatelně více, než minulá léta a dle mého odhadu skoro tisíc.

  V pátek se pak ještě uskutečnil slavnostní večer na počest jubilejního již 10. Zagreb Radio Festu. Zúčastnili se ho představitelé města, Sdružení technických sportů, sponzoři a zástupci firem, dále delegace ze Slovinska, Bosny a Hercegoviny, Makedonie, Rakouska, Itálie a z České republiky. Úvodem zazněla chorvatská hymna a pak ředitel setkání Boris Vrbanovič 9A2JY pozdravil přítomné, připomněl v krátkosti minulých devět setkání a poděkoval městu a všem ostatním, kteří finančně pomohli setkání zajistit. Přítomné pozdravil 1. náměstek primátora města Záhřeb a předsedkyně sdružení technických sportů. Následovala hudební vložka v podání flétnového dua členek záhřebské filharmonie.

  V další části večera předali ředitel setkání Boris Vrbanovič 9A2JY a předseda pořádajícího Záhřebského radioamatérského sdružení ZARS Zdenko Blažičevič 9A2HI skleněné pamětní plakety zástupcům města, vystavovatelům a čestným hostům a některým zahraničních klubům, mimo jiné též Radioklubu OK1KHL Holice za desetiletou spolupráci.

  Při této příležitosti jsem také setkání pozdravil jménem Českého radioklubu i Radioklubu Holice a poděkoval za pozvání, pozval jsem všechny a to nejen přítomné na setkání do Holic, které bude také jubilejní, již dvacáté. Po další hudební vložce byli ještě předány upomínkové listy dalším radioamatérům a organizacím, kteří se zasloužili o zdar minulých setkání.

  Přítomni pak byli pozváni na raut k jídlem obtěžkaným stolům. O dobrou náladu se pak postarala národopisná skupina hudebníků, kteří však hráli většinou samé evergreeny.

  Pro vlastní sobotní setkání prostor, kde se v pátek večer konal slavnostní večer uprostřed výstavní haly, zaplnily další prodejní a informační stánky. V průběhu soboty se u našeho stánku vystřídalo mnoho amatérů, kteří se zajímali o naše závody a o zahraniční účast v nich (VKV a KV PA i další). Členové naší delegace také pozvali jak chorvatské, tak i další přítomné delegace na setkání do Holic.

  Na volném prostoru, ale přesto pod obrovskou střechou, se konal bleší trh v rozsahu v Záhřebu běžném, avšak srovnatelný s jarním holickým setkáním na Horním Jelení. Ve zvláštním stanu bylo ještě o 9. hodině slavnostní oficielní zahájení setkání, na kterém mimo jiné poblahopřál pořadatelům 1. náměstek primátora k 10 letům pořádání těchto setkání. V tomtéž stanu se pak konaly technické přednášky a besedy o Packet radiu, o IOTA a IOCA lokalitách Chorvatska a další o současných světových expedicích. Konalo se tam v odpoledních hodinách také jakési valné shromáždění členů HRS, kde byli seznámeni s některými novinkami v organizačním řádu HRS.

  Bleší trh a prezentační výstava v hale skončila postupně mezi 17. a 18. hodinou. Večerní HAM FEST se však letos pro nezájem nekonal. Pro členy české reprezentace zajistili pořadatelé v sobotu odpoledne prohlídku záhřebských zajímavostí s fundovaným průvodcem. Naše delegace pak v neděli ráno odjela přes Maďarsko domů.

  A co na závěr – pokud bychom od státní správy dostali takovou dotaci jako ZRF, tak uspořádáme výroční setkání ještě slavnostnější. Nu prostě, když jsou peníze, tak je to jednoduché ....

Sveta OK1VEYCelý článek |     
 

Zpět (klikni)

  Počasí Holice

  Webkamera

Holice - Kamenec - JO80AC

  Sponzoring
Finanční podpora
Město Holice

Pardubický kraj


Materiální podpora

Materiální podpora

Materiální podpora


  test antispamu
email: moc.lhk1ko@akcitsap
email: past@ok1khl.com

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.