OK1KHL - Homepage OK1KHL - Homepage ČRK
 Dnešní datum: 06. 06. 2023  
"Holice 2023": 25.–26. 8.             
   
  Hlavní nabídka
Hlavní stránka
Fotografická galerie
Zajímavé odkazy
Ankety
Download
Zasílání novinek
Internetové fórum OK1KHL

Kontakty na OK1KHL

  Rubriky

  FotoGalerie
Holice 2016
prodejní hala
zobrazení: 3147
známka: 0

Zagreb

Zpět Víkend u Mladena Petroviče 9A4ZZ

Vydáno dne 03. 11. 2007 (8015 přečtení)

Pátek i sobotu 7. a 8. září 2007 strávila delegace Radioklubu Holice, kterou tvořili Sveta Majce, OK1VEY, Václav Busta, OK1MWA a Miroslav Gola, OK2UGS na Zagreb Radio Festu 2007 na Jarunu.


V neděli v dopoledních hodinách jsme se rozloučili s Jarunem a následovala cesta do asi 30 km vzdáleného pohoří. Na jeho úbočí má svou chatu a přechodné QTH Mladen Petrovič 9A4ZZ, kam nás pozval. Zde nás již očekávali další známí hosté, mimo jiné Željko Palatinuš 9A2UK z Daruvaru a předseda HRS Petar 9A6A se synem.

Mladenova manželka pro nás připravila bohaté občerstvení z místních specialit a dobrého vína, vše bylo podáváno v altánu pod střechou, tvořenou vinnou révou s dozrávajícími hrozny. Po bohatém občerstvení a obhlídce zahrady a víkendového domu jsme pozorovali přípravu anténních systémů, které nám Mladen připravil k praktickému vyzkoušení. Jednalo se o stále vyvíjející se prototypy zkrácených vertikálních antén por „panelákového“ amatéra. Mladen je totiž jejich neúnavným konstruktérem a propagátorem.

 

Bez sebemenších problémů Mladen navázal spojení s radioamatéry v okolních zemích a vyzval nás, abychom vyzkoušeli kvality jeho anténních systémů i spojením s OK. Mikrofonu se chopili Vašek OK1MWA a Sveta OK1VEY a spojení s OK bylo navázáno bez nejmenších problémů s reportem 57.

Pak Vašek OK1MWA předal mikrofon Željkovi 9A2UK, který vyvolal velký rozruch na pásmu a v té chvíli překvapil radioamatéry svou velmi dobrou češtinou. Společně jsme konstatovali, že Mladenovy antény jsou vynikající pro práci z přechodného QTH a můžeme je vřele doporučit.

Nadešel večer a čas rozloučení s milými hostiteli a přemístění do motelu Plitvice, kde jsme strávili poslední noc v Zagrebu, V pondělí ráno jsem se vydali zpět na cestu do Česka. Zpáteční cesta byla klidná díky řidičskému mistrovství Vaška OK1MWA a také slunečnému počasí, které nám tak moc nepřálo na cestě tam.

 

Mirek OK2UGS

 Celý článek |     
 

Zpět (klikni)

  Počasí Holice

  Webkamera

Holice - Kamenec - JO80AC

  Sponzoring
Finanční podpora
Město Holice

Pardubický kraj


Materiální podpora

Materiální podpora

Materiální podpora


  test antispamu
email: moc.lhk1ko@akcitsap
email: past@ok1khl.com

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.