OK1KHL - Homepage OK1KHL - Homepage ČRK
 Dnešní datum: 30. 06. 2022  
"Holice 2022": 26.–27. 8.             
   
  Hlavní nabídka
Hlavní stránka
Fotografická galerie
Zajímavé odkazy
Ankety
Download
Zasílání novinek
Internetové fórum OK1KHL

Kontakty na OK1KHL

  Rubriky

  FotoGalerie
IOTA 2005 - 88
IOTA 2005
zobrazení: 3643
známka: 0

Zagreb

Zpět Zagreb Radio Fest – 9. září 2006 – Záhřeb, Chorvatsko

Vydáno dne 14. 09. 2006 (7025 přečtení)

Zagreb 2006 Rok se s rokem sešel a zase druhý víkend po holickém setkání chorvatští amatéři pořádají své mezinárodní setkání. Recipročně za návštěvu chorvatských amatérů v Holicích se do Záhřebu vydala skupina členů holického radioklubu. Zastupovali tam jak Radioklub OK1KHL Holice, tak i ČESKÝ RADIOKLUB jako celek. Tvořili ji předseda klubu Jirka Kamenický OK1OL s manželkou Světlanou, ředitel holického setkání David Šmejdíř OK1DOG s Radkou, Karel Košťál OK1SQK, Vláďa Půža OK1VLA, Václav Busta OK1MWA a Sveta Majce OK1VEY.


Na cestě
Na cestě
Jsme na místě

Pro akci propůjčil svůj mikrobus Jirka OK1OL, kterého v řízení občas vystřídala Světlana. Odjezd byl stanoven na pátek na 5. hodinu ranní. Přespolní se dopravili od Holic vlastními auty a po naložení se podle plánu v 5:30 vyrazilo. Cesta probíhala za slunečného počasí bez problémů, jen s malou epizodkou s celníkem na chorvatské hranici. Nelíbilo se mu, že Vašek OK1MWA veze sebou starý vojenský přijímač bez celní deklarace. Ale vyřešilo se to nakonec po delším vysvětlování mávnutím ruky. Od chorvatských hranic nás však již pronásledoval déšť. Kolem 4. hodiny jsme již zastavili u Domu Tehniki na Jarunu. Byli jsme očekáváni a pohoštěni. Pokud šlo o počasí, tvrdili nám, že se jedná jen o přechodnou cyklónu a že příští den již bude hezky. Věřili jsme jim, ale po loňské zkušenosti s vytrvalým několikadenním deštěm, přece jen s jistými obavami. V sobotu ráno nás ale probudilo sluníčko a jasná obloha, což vydrželo až do konce naší cesty.

Oproti minulým letům došlo v areálu setkání k velké změně. Na parkovišti nechali pořadatelé postavit montovanou halu odhadem asi 12 x 25 m. Uvnitř byly postaveny klasické veletržní stánky jak pro prodejce, tak pro klubové informační stánky. Mimo české reprezentace tam byly stánky radioamatérských svazů ze Slovinska, Bosny a Hercegoviny, Herceg-Mostaru a pořádající organizace. Mezi prodejci bylo asi 5 firem chorvatských a nám známý POINT elektronic z Vídně - Franc Sobotka OE1AOA a Eva Sulírová OM8AES.

Pořadatelé nás k večeři pohostili srnčím gulášem a chvíli jsme poseděli v družné debatě. Ubytováni jsme byli jako obvykle v hotelu Remanitec, kam cestu dobře známe.

Stavíme stánek OK1KHL a ČRK
Stavíme stánek OK1KHL a ČRK
Stavíme stánek OK1KHL a ČRK

V sobotu se otevíralo již v 8 hodin, takže jsme si museli poněkud pospíšit. Přesto, že nás stánek svou velikostí zaskočil, takže jsme museli trochu improvizovat, vše dopadlo dobře. Slavnostnímu zahájení předcházel v této montované hale malý koncert folklorního souboru. Po 10. hodině zazněla chorvatská hymna a po ní uvítali přítomné ředitel setkání Boris Vrbanovič 9A2JY a předseda ZARS Zdenko Blažičevič 9A2HI. Setkání otevřel nestor pořadatelů Vlado Novak 9A2HV. Dle naších odhadů se mohlo na setkání vystřídat tak 600 účastníků.

V průběhu setkání byly rovněž předávány poháry a diplomy za soutěže v uplynulém roce. Většinu pohárů a diplomů, vše výhradně za první místa, posbíral, jak jinak, náš družební radioklub Jan Hus z Daruvaru.

Na stánku OK1KHL a ČRK
Oficiální zahájení setkání
Oficiální zahájení setkání

Na našem stánku se ohlásilo nespočet amatérů, kteří se zúčastnili holického setkání. Všem se v Holicích moc líbilo a chtějí přijet znovu. Přišli i další, kteří mají zájem se do Holic podívat příštím rokem. Rovněž nás navštívili přátelé z družebního radioklubu „Jan Hus“ z Daruvaru. Holické setkání se údajně diskutovalo v 9A na 80m minimálně týden po jeho ukončení a dle názoru daruvaráků máme počítat příští rok s účastí asi jednoho sta chorvatských hamů. Tak uvidíme.Na stánku byl k dispozici propagační materiál o Českém radioklubu, o Holicích a České republice. Byly rozdávány pozvánky na holické setkání v roce 2007 v chorvatském, slovinském a anglickém jazyce.

V průběhu setkání proběhlo jednání s rakouskými radioamatéry Ronem Eisenwagnerem OE3REB a Francem Sobotkou OE1AOA o příslibu účasti jejich delegace příští rok v Holicích. I zástupci slovinských radioamatérů budou na jejich vedení jednat o účasti na setkání v Holicích. Rovněž bylo jednáno s Maurem Pregliasco I1JQJ, který je vicepresidentem asociace italských radioamatérů, který o Holice projevil zájem a požádal o včasné pozvání.

Během soboty dopoledne doplnil naší skupinu ještě Ivan Kohout OK1MOW s manželkou Blankou. Někteří členové naši delegace absolvovali během soboty okružní jízdu a prohlídku Záhřebu a byli velice spokojeni.

Prohlídka města
Prohlídka města
Prohlídka města
Prohlídka města
Prohlídka města

Zagreb Radio Fest se vlastně konal jen v sobotu a kromě stánků ve výstavní hale měl jako obvykle bleší trh a i několik odborných přednášek, mimo jiné od nám dobře známého Mladena Petroviče 9A4ZZ o jeho osmi-pásmové vertikální anténě. Mladen ale, jak je jeho dobrým zvykem na této akci, prezentoval i své nové konstrukce antén, např. portablovou anténu pro 80m, která sice vypadá jako kus šedivé vodovodní PVC roury, a funguje (pravděpodobně na principu „pendrek“ antény) velice dobře. Na „blešáku“ byl v největším obležení stánek Bona 9A3NQ, na kterém nabízel chorvatské dobroty, jako sušenou šunku-pršut, domácí sýry, rožněné prase, skvělé víno a domácí rakiji. Bono, který je velmi úspěšným zemědělským podnikatelem, takto každoročně investuje do setkání z vlastní kapsy několik tisíc KUN!

Hamfest - folklórní hudba
Hamfest
Hamfest
Hamfest
Hamfest

Po 18. hodině se výstaviště uprazdňovalo a stánky se začaly balit. Večer pak byl ZRF ukončen HAM FESTem, kdy se hosté i pořadatelé bavili při lidové muzice, která byla schopna zahrát jakoukoliv skladbu. Na stole byly již zmíněné lahůdky přivezené Bonem. Mladen si několikrát nechal zahrát chorvatskou verzi několika českých písniček, ale moc jsme se se zpěvem nechytali, neboť si nikdo pořádně nedokázal vzpomenout jejich slova. Slíbili jsme si, že se pro příště v této oblasti lépe připravíme.

Od organizátorů jsme dostali informaci, že příští rok počítají se změnou termínu. ZRF by se měl konat druhý víkend v červnu. Také by v areálu měly být haly dvě, jedna pro kluby a jedna pro vystavovatele. Budeme se těšit.

V neděli ráno jsme se se Záhřebem rozloučili a odjeli z hotelu rovnou domů via S5 a OE. Za pěkného počasí jsme do Holic dojeli po 19. hodině. Všem se nám zájezd velmi líbil a tak přemýšlíme o tom, jak v příštím roce vylepšíme přijetí zahraničních návštěvníků, nejen z 9A, v Holicích.

Sveta OK1VEY a Karel OK1SQKCelý článek |     
 

Zpět (klikni)

  Počasí Holice

  Webkamera

Holice - Kamenec - JO80AC

  Sponzoring
Finanční podpora
Město Holice

Pardubický kraj


Materiální podpora

Materiální podpora

Materiální podpora


  test antispamu
email: moc.lhk1ko@akcitsap
email: past@ok1khl.com

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.